Haber

Aslan Değirmenci’den Yahudi lobisinin Elon Musk’a baskı yapmasına tepki

Yahudi lobisi Elon Musk üzerindeki baskısını artırırken, sosyal medya platformlarına yönelik sansür baskıları da derinleşiyor.

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanlığı İrtibat Bürosu Dijital Medya Koordinatörü Aslan Değirmenci’den açıklama geldi.

Aslan Değirmenci, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Gazze’de büyük bir vahşet gerçekleştiren İsrail’in savaş suçlarının örtbas edilmesi, gerçeklerin görülmesinin engellenmesi ve kamuoyunun önüne geçilmesi amacıyla, dışındaki sosyal medya platformları

Ezilen Filistinlilerin sesini dünyaya duyurmak için Facebook ve Instagram başta olmak üzere yapılan bazı paylaşımlar ya filtreleniyor ya da kaldırılıyor. Gazze’deki felaketi gösteren hesapların bir kısmı da uyarı yapılmadan kapatıldı.

İşgalci İsrail’in sansür mekanizmalarını harekete geçiren sosyal medya platformları katliama ortak olurken, X yalnız bırakılsa da İsrail’in sivilleri vahşice hedef aldığı görüntülere sınırlama getirmedi. İsrail’in gerçekleştirdiği soykırım X platformunda tüm dünyaya gösterildi.

Ve bugün…

ABD, AB ve Yahudi lobisi (Emperyalizm, Nazizm ve Siyonizm) Elon Musk’u hedef aldı.

AB Komisyonu, sosyal medya platformu X’te reklam yapmama kararı aldı. Yahudi şirketleri takviyeleri tamamen kesme kararı aldı. Bu da yetmezmiş gibi Beyaz Saray yönetimi de Elon Musk’u kınadı..

Saçmalıklar, hakaretler, hakaretler ve nefret söylemleri kartopu etkisi ile sanal ortamda yayılırken saniyeler içinde hepsi sustu. Gerçek ortaya çıkınca herkes paniğe kapılıyor!

Yıllardır sosyal medya şirketlerine terör ve şiddet içeren paylaşımların kaldırılması konusunda baskı yapmayan lobiler, İsrail’in gerçekleştirdiği terör konusunda oldukça hassas davranıyor. Hem destekliyorlar hem de görülmesini sansürlüyorlar.

Yapılan tüm araştırmalar, sosyal medya şirketlerinin kendilerine bildirilen Müslüman karşıtı nefret ve İslamofobik paylaşımların yüzde 90’ında harekete geçmediğini gösteriyor. Peki o zaman neredeydiler? Evet, nefret söylemi yayan manevi operasyon merkezlerinin başındaydılar. Şimdi aynı görevdeler. Ancak öncelikleri Siyonist katliamına destek vermek, soykırıma direnenleri nefret söylemiyle boğmak, amaç göstermek ve onları ekonomik olarak tecrit etmektir.”

KAYNAK: HABER7

arhaviajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu