Haber

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Manisa’da Aşureye Katıldı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Manisa’da düzenlenen aşure hayır kurumuna katılarak esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

AK Parti’nin düzenlediği “2023 Kent Buluşmaları” programının ardından Manisa Valisi olan Yerlikaya, Valilik gurur defterini imzaladı. Bakan Yerlikaya daha sonra Vali Yaşar Karadeniz ile bir araya gelerek kentte yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yerlikaya, çarşı esnafını gezdikten sonra vatandaşlarla sohbet etti.

Şehzadeler Belediyesi’nin Muharrem ayı münasebetiyle Hatuniye Mescidi avlusunda düzenlediği aşure yardım etkinliğine katılan Yerlikaya, vatandaşlara aşure dağıttı.

Buradan tarihi Kurşunlu Han’a geçen Bakan Yerlikaya, tarihi Manisa kumaş imalathanesinin yanı sıra ebru, tezhip, tespih, naht ve hat gibi geleneksel sanat atölyelerini de gezerek sanatçılarla sohbet etti.

Yerlikaya daha sonra Manisa Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile görüştü.

Yunusemre Belediyesi tarafından yapılan meydan projesinin uygulama alanını ziyaret eden Bakan Yerlikaya, proje kapsamında yapımı tamamlanan Saruhanbey Mescidi’nde incelemelerde bulundu ve Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’den proje hakkında bilgi aldı.

Bakan Yerlikaya kentteki son programında, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sitesi Lale Salonu’nda basın mensuplarına kapalı düzenlenen toplantıda sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, ilçe teşkilatları ve gençlerle bir araya geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu